۲۰ تفاوت HIGREENWALL با سایر سیستم های دیوارسبز !

ارتباط با طبیعت استرس را کاهش می دهد , روحیه وسطح خلاقیت شما را بالا می برد.

۱- دیوارسبزHIGREENWALL کاملا هوشمند

با کنترلر مرکزی میتوان تمامی تنظیمات سیستم آبیاری – کود دهی وتغذیه -تنظیم نور – فشار آب- را بصورت ریموت از طریق اپلیکیشن اختصاصی انجام داد و در هر زمان و هرمکان گزارش آبیاری اتوماتیک -قطعی آب – قطعی برق- گزارش دما و نور محیط را دریافت کرد.

۲- دستگاه کودساز اتوماتیک FEEDME BOX

FEEDME BOX دستگاهی است که انحصارا توسط شرکت های گرین وال HIGREENWALL (که در سال ۲۰۲۰ ثبت پتنت جهانی شده ) به سیستم تغذیه هیدروپونیک دیوارسبز اضافه شده , شما میتوانید مواد غذایی اضافه روزانه ویا میوه های باقیمانده و خراب بلااستفاده خود را داخل این دستگاه قرارداده خود دستگاه بعد از ۲۴ ساعت آنها را به کود طبیعی تبدیل کرده و اتوماتیک به تانک فرتلایز (منبع کوددهی دیوارسبز) منتقل میکند وشما هزینه اضافی برای خرید کود پرداخت نخواهید کرد.

۳- بستر مناسب برای رشد گیاهان

سیستم دیوارسبز های گرین وال HIGREENWALL بصورت هیدروپونیک میباشد با پوسته ۳لایه اختصاصی با جذب رطوبت بالا و زهکش فوق العاده مناسب برای رشد آزادانه ریشه گیاهان بدون محدودیت در سرتاسر بستر کاشت این اجازه را میدهد که گیاهان بصورت انبوه و جنگلی رشد کنند, درصورتکیه در سیستم های قدیمی (گلدانی) رشد ریشه گیاه محدود به گلدان شده و گیاه بصورت انبوه رشد نمیکند.

۴-عدم وجود سوسک و کرم

با توجه به رطوبت بالای بسترکاشت هیدروپونیک وآبیاری روزانه منظم همراه با کود و مواد کشنده حشرات,شرایط و زیستگاه مناسب برای رشد و تکثیر حشرات موذی و سوسک مهیا نمیشود فرصتی داده نخواهد شد که بتوانند در این محیط زندگی کنند درصورتیکه درسایر سیتم ها به علت وجود خاک زیاد و فاصله بین گلدان ها وجود سوسک و حشرات موذی غیرممکن نخواهدبود.

۵-طیف وسیع گونه های گیاهی

بسترکاشت دیوارسبز های گرین وال HIGREENWALL به گونه ای است که طیف وسیعی از گونه های گیاهی را میتوان در آن کاشت درصورتیکه درسایر سیتم های دیوارسبز به علت محدود بودن بستر کاشت محدودیت در انتخاب گونه گیاهی داریم.

۶- صرفه جویی در مصرف آب تا ۹۰٪

در سیستم های گرین وال HIGREENWALL جذب آب بسیار بالاست و پوسته ها برای مدت طولانی طوبت را درخود نگه میدارند درصورتیکه درسایر سیستم ها کمترین میزان نگهداری را دارند و بستر به سرعت خشک شده و آبیاری باید در چندین نوبت انجام گیرد.

۷-عایق رطوبت مطمئن

نحوه اجرا و ساختار دیوارسبز های گرین وال HIGREENWALL بطوری است که هیچگونه نیازی به ایزولایسیونی در محلی که قرار است دیوارسبز در آن اجرا شود از قبل وجود ندارد و کل بستر کاشت عایق نم و رطوبت بوده و میتوان با خیال راحت هر محلی را برای اجرای دیوارسبز انتخاب کرد.

۸-عایق حرارتی و صوتی بالا

۳لایه پوسته هیدروپونیک همراه با گیاهان با حجم انبود عایق حرارت وصوت فوق العاده ای را در دیوارسبز اجرا شده بر روی نمای ساختمان ایجاد میکند و جلوی تابش مستقیم نورخورشید به دی.ارساختمان را میگیرد.

۹-کمترین ضخامت فقط ۷ سانتیمتر

ضخامت بسترکاشت در سیستمHIGREENWALL فقط ۷ سانتیمتر میباشد که در مقایسه با سیستم های گلدانی که بین ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر است فضای بسیار کمتری را اشغال کرده ومنظره زمختی از کنار کار ایجاد نمیکند.

۱۰- نگهداری آسان با حداقل هزینه

یکی از مهمترین شاخصه ها برای انتخاب دیوارسبز توجه به هزینه نگهداری بعد اجرا میباشد , در سیستم HIGREENWALL با توجه به اینکه طوری طراحی شده است که همه موارد بصورت هوشمند و اتوماتیک انجام میگیرد و حداقل نیاز به نیروی انسانی است کمترین هزینه برای وارسی و نگهداری را پرداخت خواهید کرد.

۱۱- بسترکاشت قابل انعطاف

بستر کاشت های گرین وال HIGREENWALL بگونه است که به راحتی قابل انعطاف بوده و دست طراحان را برای هرگونه دیزانی باز با اشکال غیر متعارف و خاص مثل منحنی -استوانه و آرک باز میذارد درصورتیکه معمولا سایرسیتم ها بصورت ماژول وباکس های ماتریکسی با ساختارخشک و سخت و غیرقابل انعطاف میباشند.

۱۲-مقاومت بالای ساختاربسترکاشت

تمامی قطعات بکاررفته در دیوارسبز HIGREENWALLضد خوردگی و پوسیدگی هستند و پوسته نمدی نیز درمقابل اشعه خورشید در طولانی مدت دچارپوسیدگی نمی شود.درحالیکه در سیستم های قدیمی دربعضی از قسمتها از ورق استیل استفاده نمیشود که در طولانی مدت دچار خوردگی میشوند و باکسها نیز وزن زیادی از خاک را تحمل میکنند و براثر تغییر دما و تابش شدید نور خورشید دچار پوسیدگی و شکستگی میشوند.

۱۳-عدم گرفتی کف شورها

محل خروجی آب ( سوراخ کف شورها) هرگز دچارگرفتگی نمی شود و آب اضافی فاقد هرگونه موادغلیظ به راحتی از سیستم خارج می شود.درصورتیکه در سیستم های قدیمی ریسک بالای گرفتگی کف شورها؛ خاک و گیاهان مرده درون خاک به راحتی باعث گرفتگی سوراخ خروجی آب در کف میشوند که از مشکلات متداول دیوارهای سبز با بستر خاک است.

۱۴-آبیاری و تغذیه یکنواخت

سیستم آب رسانی HIGREENWALL با لوله های پلی اتیلن حداقل به قطر2 اینچ با سورخهای خروج آب با قطر حدود 3 میلیمتر است که باعث میشود آب به راحتی وارد پوسته شود و هرگز دچارگرفتگی نخواهد شد.تغذیه گیاهان در سیستم هیدروپونیک یکنواخت است که موجب رشد سریع گیاهان و سلامتی دائمی گیاهان می شود.در سیستم های گلدانی معمولاً سیستم آبیاری بصورت لوله های ماکارانی مانند و دریپر با سوراخهای بسیار نازک میباشد که بعلت وجود خاک و بقایای گیاهان مرده به راحتی در طولانی مدت دچار گرفتگی میشود و آبیاری را مختل می کند.

۱۵-مقاومت بالای پوسته

پوسته خارجی لایه دارای مقاومت بسیار بالایی است و در مقابل فشارهای مکانیکی جانبی دارد و هرگز دچار پاره گی و کندگی نمی شود.در دیوراسبز گلدانی باکس ها مقاومت مکانیکی بالایی ندارند و ممکن است به مرور زمان دچار شکستگی شوند.

۱۶-سیستم آبیاری باز

سیستم آبیاری در یک سیکل بسته نیست و آب رقیق با حداقل غلظت از وفاقد خاک واملاح سنگین به راحتی از کف شور ها خارج میشود.

درسیستم های آبیاری چرخه بسته آب در یک سیکل بسته قرار میگیرد که باید املاح و خاک موجود در آن از فیلتر های متعددی عبورکرده تا تصفیه شده و مجدداً به دیوار سبز پمپ گردد که هزینه بسیار بالایی را تحمیل می کند.

۱۷-عدم تغییر پوسته در طولانی مدت

ترکیب داخلی و شکل ساندویچی پوسته به گونه ای است هرگز دچارفشردگی و تراکم غیرمتعارف در طولانی مدت نمی شود. در سیتم های گلدانی خاک در طولانی مدت دچار تراکم شده و باعث میشود باکس ها سنگین تر شوند ، همچنین خاک فشرده شده در طول زمان باعث میشود لبه گلدان خالی شود و بین گیاه و لبه گلدان گپ زیادی از فضای خالی ایجادشود که مقاومت ایستایی گیاه در برابر باد شدید را به شدت کاهش میدهد.

۱۸-بستر کاشت قابل بازیافت

لایه های پوسته تماماً ازمواد طبیعی تولید میشوند و قابل بازیافت هستند.

بعضی ازسیستم های باکسی و گلدانی ازپلاستیک و یا پلی اتیلن غیر قابل بازیافت تولید می شوند و برای طبیعت مضرهستند.

۱۹-قابلیت کاشت درخت و درختچه

مقاومت مکانیکی بالای پوسته باعث تثبیت ریشه شده لذا این اجازه را به ما میدهد که بتوانیم درخت با ریشه ضخیم هم در دیوارسبز بکاریم .

۲۰- امکان اجرا بعنوان بام سبز

پوسته به علت شرایط متغیر آب و هوایی و باد باران دچارفرسایش نشده و بستر گیاه در طولانی مدت همانند روز اول سالم می ماند.

در سیستم های گلدانی بستر خاک در طولانی مدت بر اثر عوامل محیطی دچار فرسایش میشود تا جائیکه در بعضی موارد مجبور به تعویض خاک خواهید شد.

شماره تماس – آدرس

۰۹۱۲۴۴۴۴۹۹۱
۰۲۱۸۸۱۹۶۱۹۴
۰۲۱۸۸۱۹۶۱۹۷
تهران – خیابان ولنجک – کوچه بیستم – پلاک ۵
ساعت کاری :  شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷
تذکر: با عنایت به کرونا لطفا قبل از مراجعه
حضوری بدون هماهنگی قبلی اجتناب فرمایید.

@ کپی رایت HIGREENWALL

عضویت در خبرنامه

شرکت پارس بام عمارت که دیوار سبز HIGREENWALL  در ایران متعلق به آن می باشد از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن با نمایندگی شرکت‌های خارجی ONDULINE فرانسه و TEMA ایتالیا آغاز و تامین کننده متریال روف گاردن همراه با دیتای اجرایی به شرکت های مجری فضای سبز در ایران بوده است. ادامه ۰۰۰