پرسش و پاسخ درباره دیوارسبز

دیوارسبز استفاده هوشمندانه از فضا است, شما فضای سبز خود را بدون از دست دادن کوچکترین قسمتی از فضای کف صاحب میشوید!

آخرین متد اجرای دیوارسبز در جهان دیوارسبز با سیستم هیدروپونیک میباشد که در حال حاظر تیم های گرین وال مجری این نوع دیوارسبز در ایران با سیستم هوشمند انحصاری میباشد.

به طور طبیعی حشرات در محیط های خارج ازساختمان وجود دارند و با سم پاشی دوره ای آفات احتمالی دفع میشوند. با این حال ، دیوارهای سبز در فضای باز که دارای بسیاری از گیاهان گلدار هستندحشراتی مانند زنبورها را جذب می کنند.

دیوارسبز خوب و سالم هیچگونه بویی ایجاد نمیکند درواقع گازهای سمی هوا را از بین میبرند. برخی گیاهان در فضای باز رایحه معطر آزاد میکنند.

-با توجه به اینکه سیستم آبیاری دیوارسبز Higreenwall  در یک سیکل بسته نیست و آب اضافی هنگام آبیاری گیاهان از طریق کفشورها خارج میشود این امر باعث میشود که هرگز دیوارسبز بوی ماندگی و بد ایجاد نکند زیرا همه روزه گیاهان حداقل به مدت ۲۰دقیقه آبیاری میشوند و این امر باعث شسته شدن هر روزه بسترکاشت شده و هرگز بوی بدی ایجاد نخواهد شد.درضمن پیشنهاد میشود به منظور جلوگیری از ایجاد چنین معظلی حدالمقدور از دیوارهای سبز با سیستم آبیاری بسته Recycle در پروژه هایی که داخل ساختمان هستند استفاده نشود.

بازدید و نگهداری  هر ۲ماه یکبار برای دیوارهای سبز در فضای باز لازم است . در فصل رشد ۱ بار درماه نیاز به بازدید میباشد. نگهداری شامل تمیزکردن برگ ها و سمپاشی دفع آفات و مخازن کود طیق برنامه دوباره پر میشوند.

– از ویژگی های مهم بسترکاشت دیوارسبز Higreenwall کاشت گونه های گیاهی با تنوع  بسیار بالا بوده و از همه مهمتر قابلیت کاشت درختچه و گیاهان با ساقه های ضخیم است .پوسته هیدروپونیک با مقاومت بالا رشد ریشه گیاه را محدود نکرده لذا درختچه ها میتوانند در این سیستم به راحتی رشد کرده و جلوه ای خیره کننده در قیاس با سایر سیستم های دیوارسبز ایجاد کنند.

گیاهانی که بر روی دیوارسبز رشد میکنند نمی‌توانند با کمبود آب زنده بمانند و اگر آبیاری قطع شود همگی پژمرده شده و در نهایت از بین میروند .درصورت قطعی آب یا برق سیستم آبیاری دچار اخلال شده و حتما باید با تیم پشتیبانی فنی ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکل حل شود.

– پوسته هیدروپونیک از مواد کاملاً طبیعی و قابل بازیافت ساخته شده و داراری مقاومت مکانیکی بالایی است که موجب تثبیت ریشه گیاه میشود و به مرور زمان براثر تغییرات شرایط آب و هوایی دچارفرسایش نشده و بعد از مدت طولانی همانند روز اول سالم میماند.

– روزانه به طور متوسط برای هر مترمربع دیوارسبز خارج ساختمان ۲۵ لیتر آب و برای دیوارسبز داخلی بسته به نوع گیاه ۱ تا ۱۳ لیتر مصرف میشود .

– وزن هرمترمربع دیوارسبز Higreenwall  با گیاه در حالت اشباع ۴۰ کیلوگرم میباشد.

– ضخامت بسترکاشت شامل مجموع :سازه ثانویه – صفحات ضدرطوبت – پوسته هیدروپونیک حداکثر ۸ سانتیمتر میباشد.

بله دیوارسبز را میتوان در اماکنی که دسترسی به نور طبعی مستقیم و یا غیر مستقیم وجود ندارد به راحتی توسط نور مصنوعی جایگزین نور طبیعی اجرا کرد . گیاهان در طول شبانه روز ۱۶ ساعت به نور برای فتوسنتز نیاز دارند که متخصصین ما  اطلاعات کامل در مورد مشخصات نوع لامپ ها – نحوه قرارگیری و تعداد مورد نیاز برای هر پروژه را در اختیار کارفرما قرار میدهند.

شماره تماس – آدرس

۰۹۱۲۴۴۴۴۹۹۱
۰۲۱۸۸۱۹۶۱۹۴
۰۲۱۸۸۱۹۶۱۹۷
تهران – خیابان ولنجک – کوچه بیستم – پلاک ۵
ساعت کاری :  شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷
تذکر: با عنایت به کرونا لطفا قبل از مراجعه
حضوری بدون هماهنگی قبلی اجتناب فرمایید.

@ کپی رایت HIGREENWALL

عضویت در خبرنامه

شرکت پارس بام عمارت که دیوار سبز HIGREENWALL  در ایران متعلق به آن می باشد از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن با نمایندگی شرکت‌های خارجی ONDULINE فرانسه و TEMA ایتالیا آغاز و تامین کننده متریال روف گاردن همراه با دیتای اجرایی به شرکت های مجری فضای سبز در ایران بوده است. ادامه ۰۰۰