گیاهان دیوارسبز داخلی , محیط داخل ساختمان

– مجموعه ای از گیاهان برای بهبود کیفیت زندگی شما –

 ” تامین شرایط محیطی مناسب برای استمرار بقا و سر زندگی گیاهان دیوارهای سبز بسیار مهم میباشد

لذا قبل از توضیح درباره گیاهان به نکات مهم پیشگیرانه از آسیب دیدن احتمالی گیاهان دیوارسبز میپردازیم “

پس از کاشت گیاهان در دیوار سبز داخلی حتما باید شرایط عمومی نگهداری رعایت گردد تا گیاهان دچار آسیب دیدگی نشوند. قطع آب و برق ولو به مدت کوتاه سبب ایجاد اختلال در سیستم هوشمند آبیاری و کوددهی دیواره های سبز شده و شوک رطوبتی وارده موجب آسیبهای جزیی و کلی به سیستم شده و نتیجه آن تضعیف و نابودی کل و یا بخشی از گیاهان است. لذا موکدا توصیه می شود تدابیری اندیشه شود که از بروز قطع آب و برق پیشگیری گردد.توجه کافی صورت گیرد تا حین عملیات دکوراسیون داخلی و یا نظافت فضاها از تماس مواد پاک کننده و رنگ و …  بر شاخ و برگ گیاهان پیشگیری شود.

سه عامل حیاطی برای رشد گیاهان

آب

آب

آبیاری گیاهان در سیستم هیدروپونیک  متفاوت است و چندنوبت در روز انجام میگردد. در ۴۵ روز اول کاشت گیاهان مراقب باشیم که هرگز آبیاری حتی برای ۱ روز قطع نشود .یکی از عوامل مهم در رشد گیاهان به آبیاری منظم می باشد از همین رو سیستم کنترلر هوشمند آبیاری را به صورت برنامه ریزی شده و منظم برای گیاهان انجام می دهد. آبیاری دیوار سبز به دو روش آبیاری باز و آبیاری بسته می باشد در سیستم آبیاری باز آب  از کفشور خروجی خارج میشود ولی در سیستم آبیاری بسته به صورت ریسایکل بوده آب جمع شده در مخزن مخصوص مجدداً به سیستم برمیگردد.
نور گیاهان

نور

نیاز نوری گیاهان پوششی دیوارسبز داخلی بین ۱۲۰۰تا ۱۵۰۰ لوکس میباشد و به مدت ۱۲-۱۶ ساعت در طول روز است.  درصورتیکه  نور داخل ساختمان کم باشد میتوان از لامپ های LED ویا SMD مخصوص رشد گیاهان با فاصله مناسب از دیوارسبز که بین ۱.۵ تا ۲ متر میباشد استفاده کرد. به دلیل پیشگیری از ایجاد اختلال در دوره فتوپریودیسم گیاهان لازم است تنظیمات تایمر سیستم روشنایی گیاهان به نحوی تنظیم گردد که این منابع در طول شب خاموش باشند زیرا گیاهان نیز مانند هر موجود زنده ای در طول شبانه روز برای رشد بهتر نیاز به استراحت دارند.
دمای گیاهان

دما

گیاهان پوششی دیوارسبز داخلی به تغییر درجه حرارت ناگهانی بسیار حساس میباشند ,  و به گیاهان استرس بد وارد میشود  باید دمایی متعادل حدود ۱۹ تا۲۶ درجه سانتیگراد برای حفظ سلامتی گیاهان رعایت شود که نتیجه آن استرس خوب میباشد که درنهایت باعث رشد چشمگیر گیاهان میشود. در فضاهای داخلی از گشودن دربها، پنجره ها ، سقفهای متحرک و …. در ساعاتی از روز که تابش نور بالاست و تابش مستقیم نور بر دیواره های سبز، آنها را از شرایط Indoor خارج نماید پرهیز شود چرا که این امر سبب شوک رطوبتی و حرارتی به گیاه و نهایتا آسیب به آن می شود.

” طیف گسترده ای از گیاهان را میتوانیم در دیوارسبز HIGREENWALL داشته باشیم “

در زیر تعدادی از آنها را میبینیم :

یوکا

یوکا

سینگینیوم

سینگینیوم

سرخس

سرخس

اریکا

اِریکا

گیاه پیله آ

پیله آ نقره ای

شفلرا

شفلرا

آرالیا

آرالیا

پتوس

پتوس

فیولدندرون

فیلولدندرون

اسکاندیس

اسکاندیس

مانسترا

برگ انجیری

مانسترا بزرگ

مانسترا بزرگ

” تعدادی از پروژه های انجام شده دیوارسبز داخلی “

شماره تماس – آدرس

۰۹۱۲۴۴۴۴۹۹۱
۰۲۱۸۸۱۹۶۱۹۴
۰۲۱۸۸۱۹۶۱۹۷
تهران – خیابان ولنجک – کوچه بیستم – پلاک ۵
ساعت کاری :  شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷
تذکر: با عنایت به کرونا لطفا قبل از مراجعه
حضوری بدون هماهنگی قبلی اجتناب فرمایید.

@ کپی رایت HIGREENWALL

عضویت در خبرنامه

شرکت پارس بام عمارت که دیوار سبز HIGREENWALL  در ایران متعلق به آن می باشد از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن با نمایندگی شرکت‌های خارجی ONDULINE فرانسه و TEMA ایتالیا آغاز و تامین کننده متریال روف گاردن همراه با دیتای اجرایی به شرکت های مجری فضای سبز در ایران بوده است. ادامه ۰۰۰