۱۰ پیش نیاز مهم قبل از اجرای دیوارسبز

اجرای دیوارسبز

 

اجرای دیوارسبز

اجرای دیوارسبز بدون در نظر گرفتن پیش نیاز های لازم در محلی که میخواهیم دیوارسبزطبیعی داشته باشیم ممکن است درآینده ما را دچار مشکل کند و یا هزینه تمام شده را بالا ببرد

از همینرو بهتر است قبل از اجرای دیوارسبز نکات مهمی را که در اینجا میگویی درنظر داشته باشید.

نکات مهم قبل از اجرای دیوارسبز طبیعی :

۱-انشعاب آب ورودی با فشار مطمئن بالای دیوار سبز

از ملزومات مهم اجرای دیوارسبز انشعاب ورودی آب میباشدکه حداقل فشار آ» بیاد ۳ بار باشد تا بتوانیم آبیاری یکنواختی را در سرتاسر دیوارسبز داشته باشیم.

۲-خروجی آب

پای دیوارسبز باید یک کفشور به منظور تخلیه آب اضافی آبیاری قطره ای روزانه انجام شده باشد. این بهترین حالت برای دیوارسبز است که آبیاری سیستم باز باشد زیرا باعث جلوگیری از یجاد بوی بد شده همچنین هر زوز آب تازه به گیاهان میرسد.درصورتیکه کفشور تخلیه آب در محل اجرای دیوارسبز نداشته باشیم باید از سیستم ریسایکل استفاده کنیم که خیلی پیشنهاد نمیشود.

۳- نکته مهم برای دیوارسبز بیرونی

اگر بخواهیم دیوارسبز بیرونی اجرا کنیم باید دیواری را درنظر بگیریم که درخت و گیاهان انبوه بالای سر دیوارسبز نباشند و یا گیاهانی باشند که شیره و صمغ آنها روی دیوارسبز نریزند.

دیوراسبز حیاط

۴-تامین نور و روشنایی

گیاهان در طول شبانه روز نیاز به حداقل ۱۴ ساعت نور برای فوتوسنتز دارند و همانند سایر موجودات زنده حداقل ۸ ساعت خواب . پس در جاهیی که نور کم داریم و یا اصلا نور نداریم باید

از لامپ رشد استفاده کنیم که با فاصله حداقل ۱.۵ متر از دیوارسبز باید نصب گرددد و تایمر روشنایی طوری تنظیم شود که ۶تا ۸ ساعت خاموش شود تا گیاهان استراحت کنند.

لوکس مورد نیاز گیاهان ۱۲۰۰-۱۴۰۰ میباشد .

دیوارسبز طبیعی

۵-تهویه

حتما در اماکن بسته مثلا در پاسیو ها و تراس های پنجره دار باید جریان هوا داشته باشیم که متوان با بازکردن پنجره در طول روز ویا استفاده از هواکش شزایط را برای رشد گ و حیاط گیاهان در دیوارسبز طبیعی محیا کرد.

۶-بهترین مکان در منزل

نزدیک به پنجره که نورغیرمستقیم خورشید به گیاهان داشته باشیم و از لحاظ فنکشویی برای بلا بردن انرژی بهت است دیوارسبز بر روی دیواری از دیوارهایی که شرقی هستند دیوارسبز اجرا شود.

۷-تاثیر هوای گرم محیط

در محیط های بسته هوای گرم و نور کم موجب قارچی شدن گیاهان میشود و محیط برای رشد آفات و حشره ها مناسب شده که در نهایت موجب از بین رفتن گیاهان دیوارسبز

میشود.البته راه حل هایی وجود دارد مثل استفاده از انوالع قارچ کش ها و آفت کش ها ولی به هر حال مواد شیمیایی هم تاثیر بد خود را روی گیاهان میگذارند.

۸-انتخاب محل مناسب برای تاسیسات دیوارسبز

محلی که باید کنترلر و تجهیزات آبیاری دیوارسبز نصب شود باید جایی درنظر گرفته شود که قابل دسترسی باشد تا برای سرویس های دوره ای مشکلی پیش نیاید انشعاب آب ورودی و

یک خط برق نیز لازم است همچنین پیشنهاد میشود در این محل نیز کفشور داشته باشیم.

۹-دیوراسبز در ارتفاع

حتما بالابر و یا نردبان های کناری برای دیوارهای سبز با ارتفاع بیشتر از ۴ متر باید پیش بینی شود تا شرایط برای حرص و وارسی دوره ای گیاهان مهیا باشد.

۱۰-شرایط محیطی دوگانه

در بعضی از پروژه ها مثل رستورانهای روی تراس یا تراس گاردن ها وضعیت دوگانه ای را داریم در طول زمستان سقف با سایه بان بسته میشود و در تابستان سقف باز میشود این بدترین

شرایط برای گیاهان میباشد و بهتر است دیوارسبز در قسمتی قرار گیرد که پیش فرض همیشه بسته بودن سقف است و گیاهان درسایه باشند تا آفتاب مستقیم در تابستان گباهان را از بین نبرد.

Banner HIGREENWALL

شماره تماس – آدرس

۰۹۱۲۴۴۴۴۹۹۱
۰۲۱۸۸۱۹۶۱۹۴
۰۲۱۸۸۱۹۶۱۹۷
تهران – خیابان ولنجک – کوچه بیستم – پلاک ۵
ساعت کاری :  شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷
تذکر: با عنایت به کرونا لطفا قبل از مراجعه
حضوری بدون هماهنگی قبلی اجتناب فرمایید.

@ کپی رایت HIGREENWALL

عضویت در خبرنامه

شرکت پارس بام عمارت که دیوار سبز HIGREENWALL  در ایران متعلق به آن می باشد از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن با نمایندگی شرکت‌های خارجی ONDULINE فرانسه و TEMA ایتالیا آغاز و تامین کننده متریال روف گاردن همراه با دیتای اجرایی به شرکت های مجری فضای سبز در ایران بوده است. ادامه ۰۰۰