LOGO-HIGREENWALL

همه چیز درباره قیمت دیوارسبز و هزینه اجرای آن

دیوارسبز-چیست

همه چیز درباره قیمت دیوارسبز

همه چیز درباره قیمت دیوارسبز و هزینه اجرای آن

همانطور که می‌دانید استفاده از دیوار سبز امروزه بسیار مرسوم بوده و تاثیر زیادی بر روحیات فرد و حتی اکوسیستم دارد. اگر شما هم قصد اجرای دیوار سبز را دارید، لازم است پیش از هر گونه اقدامی با قیمت و هزینه اجرای این دیوار آشنا شوید. به نظر شما قیمت دیوارسبز به چه عواملی بستگی دارد؟ در ادامه اطلاعات مفیدی راجع به این موضوع در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

نحوه محاسبه قیمت دیوارسبز

لازم است بدانید که قیمت دیوارسبز اغلب متغیر بوده و به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال می‌توان گفت عواملی همچون نوع گیاه، قالب به کار رفته، خاک گیاه، سایز پنل گیاهی، نوع سیستم آبرسانی به گیاه، دستمزد اجرای پروژه و… از عوامل تاثیرگذار بر قیمت دیوار سبز می‌باشند. یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت این پروژه، متراژ و مساحت فضا است. بدیهی است که هر چه مساحت دیوار بیشتر باشد، هزینه اجرای آن به مراتب بالا می‌رود. در پروژه‌های بزرگتر به تاسیسات و پرسنل بیشتری نیاز بوده و در نهایت هزینه نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

 

عوامل موثر بر قیمت و اجرای دیوار سبز

به طور کلی می‌توان گفت که قیمت دیوارسبز به عوامل زیر بستگی دارد:

  1. نوع ساختار دیوار
  2. نوع دیوارسبز
  3. طرح دیوار، پیچیدگی فرم و جزئیات آن
  4. نوع سیستم آبیاری دیوار و تاسیسات مورد نیاز آن
  5. مساحت دیوار
  6. قرارداد رشد گیاهان و همچنین زمان بندی پروژه
  7. نیروی کار و فاصله تا محل پروژه

هزینه نگهداری از دیوار سبز

خوب است بدانید که علاوه بر هزینه‌های ابتدایی برای اجرای این دیوار، نگهداری از دیوارسبز نیز هزینه خاص خود را دارد. هزینه نگهداری از دیوار سبز عبارت است از: هزینه کوددهی به گیاه، هزینه رفع آفات و علف‌های سبز، هزینه آبیاری گیاهان و… . لازم به ذکر است که هزینه‌های ذکر شده در برابر هزینه اولیه اجرای دیوار بسیار ناچیز بوده و اغلب جزئی است. جهت نگهداری از دیوارسبز، محل پروژه باید به صورت منظم ارزیابی شده و عوامل همچون سیستم زهکشی و آبیاری، کشش کابل‌ها، تعمیرات اتصالاتی و… مرتبا مورد بررسی قرار بگیرند.

 

تعیین قیمت دیوارسبز بر اساس نوع دیوار

۱-اجرای دیوار به روش کابلی

همانطور که می‌دانید یکی از روش‌های اجرای دیوارسبز، روش کابلی است. این سیستم از توپی‌هایی که کابل فولادی از آن عبور کرده است، تشکیل می‌شود. این توپی‌ها ضد زنگ بوده و برای گیاهان پر شاخ و برگ و بالا رونده پیشنهاد می‌شوند. برای محاسبه قیمت دیوار سبز در این نوع، ابتدا باید مساحت کابل مصرفی محاسبه شده و در نهایت با هزینه گیاه پوششی جمع شود. اجرای دیوار سبز به روش کابلی مقرون به صرفه بوده و در دیوارهایی با ابعاد بزرگتر هزینه کمتری خواهد داشت.

۲-قیمت دیوارسبز در روش مدولار

همانطور که می‌دانید این روش از طریق پانل‌های نصب شده روی دیوار و قرارگیری گیاهان درون آن‌ها ایجاد می‌شود. برای اجرای دیوار سبز به روش مدولار اغلب تاسیساتی همچون پروفیل‌های آهنی، فلاور باکس‌های پیش ساخته و… نیاز بوده و برای محاسبه قیمت آن بایستی میزان تاسیسات مصرفی محاسبه شوند. انتخاب نوع گیاهان مصرفی در این روش تاثیر بسیار زیادی بر هزینه نهایی پروژه خواهد داشت.

دیوار سبز مصنوعی و قیمت آن

یکی دیگر از روش‌های اجرای دیوارسبز، اجرای دیوار به روش مصنوعی است. این دیوار از قرار گرفتن تعدادی پنل با ابعاد مختلف ساخته می‌شود که گیاهان مصنوعی مورد نظر، در داخل آن قرار می‌گیرند. این دیوار ظاهری بسیار طبیعی داشته و در برابر حشرات موذی و شرایط جوی بسیار مقاوم است. اجرا و طراحی دیوار سبز مصنوعی هزینه بالایی نداشته و اغلب مقرون به صرفه است.

اگر شما هم قصد اطلاع از قیمت دیوارسبز را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط حاصل کنید.